AHD Kamera Sistemi


Ahd kamera sistemi cctv kablo üzerinden HD görüntü aktarım teknolojisidir.

Bu teknoloji sayesinde Analog kamera sistemi alt yapısı kullanılarak HD yüksek çözünürlükteki güvenlik kameralarını 500 metre mesafeye kadar sorunsuz kullanılabilir.

ahd kamera sistemleri

Ahd kamera sistemi yaygınlaşma sebebi

Ahd teknolojisi 2014 yılı sonlarında kullanılmaya başlanmış bir kamera sistemi teknolojisidir.

Ahd teknolojisinin yoğun talep görme nedenleri başlıca şöyledir.

  • Uygun fiyat
  • Yüksek kalite
  • Tek kayıt cihazında İP, ANALOG ve AHD kamera bağlanılabilir olması.

Uygun fiyat

Ahd kamera sistemleri fiyat aralığı analog kamera sistemleri ile ip kamera sistemi arasındadır. Analogdan bir tık yüksek  ip den bir tık düşük fiyattadır. Ahd kamera teknolojisi kullanılmaya başlamadan önce fiyatı ucuz diye insanlar genellikle analog kamera sistemlerini tercih etmekteydi fakat analog da görüntü kalitesi ‘tvl’ düşük olduğu için yüz tanıma, plaka okuma gibi işlemlerde yetersiz kalıyordu, ahd kamera sistemi sayesinde uygun fiyatlara görüntü kalitesi yüksek sistemleri artık herkes kurdurabiliyor.

Yüksek kalite

Ahd kameraların görüntü çözünürlüğü 720p 1mp, 960p 1.3mp, 1080p 2mp olarak belirlenir ve bir ev, iş yeri için gayet uygun bir görüntü kalitesidir.

ahd kamera

Ahd kayıt cihazı özelliği

Ahd kayıt cihazının diğer kayıt cihazları ( dvr, nvr) den ayıran en büyük özelliği ise ahd kayıt cihazına 3 tür kamera ip, analog ve ahd kamera bağlanılabiliyor hem cctv kablo üzerinden hemde network ağına katılarak tan görüntü kaydı yapabiliyor olmasıdır.