AHD ve IP Kamera Hakkında Genel Bilgi


Güvenlik sistemleri arasında en sık kullanılan görüntülü kayıt sistemidir. Güvenlik kamera sistemleri pek çok alanda hayatımızda yer almaktadır. Yaşanılan hırsızlık, gasp, darp, cinayet, iş güvenliği ve trafik kazaları v.b sebeplerden ötürü gerek kendimiz gerek görüp gerek yasal olarak zorunlu olduğu için evlerimize, iş yerlerimize, araçlarımıza güvenlik kameralarını hem güvenliğimizi sağlamak için hemde çalışanlarımızı denetlemek amacı ile taktırıyoruz.

Kamera Sistemi taktırırken dikkat edilmesi gerekenler.

  • Görüntü çözünürlüğünün mümkün mertebede en az ihtiyacı karşılayacak netlikte olması.
  • Kullanılan güvenlik kameralarında gece görüş özelliği olması.
  • Kullanılan kameralar, kayıt cihazı ve HDD lerin güvenilir bir kalitede olması.

En sık kullanılan kamera sistemleri çeşitleri.

  • İp kamera sistemi
  • Ahd kamera sistemi

İp Kamera Sistemi

İp kamera sistemi (ıp kameralar) Network alt yapısına bağlı olarak çalışan dijital görüntü aktarım sistemidir.

Genellikle plaka okuma, para okuma, yüz tanımanın hassasiyetinin yüksek olduğu iş yerleri, kuyumcular, bankalar, devlet daireleri, otoparklar, büyük çiftlikler gibi alanlarda kullanılmaktadır. İp kamera sistemleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için IP kamera sistemi nedir ? adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Ahd kamera sistemi

Ahd kameralar ip kameralara göre fiyatları daha uygun oldukları için genellik ile küçük işletmeler,  evlerde çalışanları denetlemek amacı ile (bebek bakıcı kamerası) olarak kullanılmaktadırlar.  ahd kamera sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için AHD kamera sistemi nedir ? adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizde güvenliğinizi riske atmayın Kamera Sistemleri hakkında daha fazla bilgi ve fiyat almak için hemen bizim ile iletişime geçin.